Home / Blog / Medyum

Medyum

Medyum Kelimesi fransızca kökenli bir kelime olup ‘ortada’ anlamına gelmektedir. Bura da ortada ile anlatılmak istenen şey yaşadığımız dünya ile ruhlar dünyası arasında iletişim kurabilen kişidir. Medyumlar ruhlar ile irtibata geçebilir ve yaşadığımız dünya ile arafta yaşayan ruhlar arasında bir iletişim kurabilmektedir. Bu psişik yetenek sonradan öğrenilebilen ya da eğitimi alınabilen bir şey değildir. Bir çok medyum sitesinde bununla alakalı abuk subuk şeyler yazmakta ve okudukları üniversitelerin ismi dahi verilmektedir. Bunların hepsi tamamen uydurma şeylerdir. Medyumluk doğuştan gelen bir yetenektir ve medyumlar duru görü yeteneğine sahip insanlardır. Duru görü dediğimiz şey olayların altında yatan gerçek sebepleri öğrenebilme yeteneğidir.

Örnek verecek olursak sizin için sıradan olan   bir şeyin altında gerçekte büyük sebepler yatabilmektedir. Sevgiliniz ile ettiğiniz kavganın altında size yada sevgilinize yapılmış bir büyü çıkabilir. Bunu sizin görmeniz imkansızdır. Bu durumu sadece medyumlar görebilirler. Medyumların asıl işi ruhlar ile irtibata geçebilmektir. Bunun dışında medyumların büyü yapma, büyü bozma gibi yetenekleri yoktur. Halk arasında bu tip insanlara medyum denildiği için herkes medyumları büyü yapabilen kişiler zannetmektedir. Günümüz medyumları ise bu olayları kendilerince para kaynağına dönüştürmüş ve insanların manevi duygularını paraya çevirebilmek adına onlara büyü yapabildiklerini söylemektedirler. Halbuki büyü yapabilmek için simyacı olmak ve bu işin ilmini bilmek gereklidir. Bununla da yeterli olmayıp büyücü bir aileden gelmek ve aile gelenekleri ile büyüyüp sizlere miras bırakılan bu yeteneği devam ettirmeniz gerekmektedir.

Bazı medyumlar ise büyü konularında kendilerini geliştirebilmektedir. Yetenekli olan bu kişiler ilim sahibi üstadlardan bu bilgileri almakta ve kendi işlemlerinde tatbik etmektedirler. Bilindiği üzere büyülerde ruhani varlıklar üzerinden yapılmaktadır. Bu sayede kendini geliştirebilen bir medyum rahatça büyü yapabilir. Büyüleri yapabilmek için büyülerde kullanılan tılsımlı sözleri orjinal dilleriyle yazıp okuyabilmek gerekmektedir. Bu diller ibranice, süryanice, aramice, latince, ermenice gibi eski dillerdir. Öğrenilmesi son derece zor olan bu dilleri bilen medyumlar büyülerin hakkını vererek işlem yapabilmektedir.

 

About medyumsaul

Check Also

Güvenilir Medyum

Güvenilir medyum arayışı içinde olan binlerce sorunu olan insanın merak ettiği soru ve cevap ”Güvenilir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir